250 x 250 Reklam Alanı

Apple’ın dijital asistanı Siri, WhatsApp mesajlarını sesli olarak okuyabilme yeteneğine kavuştu. Bununla birlikte WhatsApp üzerinden gelen mesajları ekrana dokunmadan sesli biçimde yanıtlamak da mümkün hâle geliyor.

Apple, iOS10 ile sesli asistan Siri’nin API’larını geliştiricilere açmasınıdan itibaren Siri ile entegre halde çalışan birçok özellik duyuran WhatsApp’ın son güncellemesi ile kullanıma sunulanan bu özellik iPhone kullanıcıları tarafından oldukça beğenildi. Siri’nin WhatsApp mesajlarınızı okuması için  “Hey Siri, son WhatsApp mesalarımı okur musun?” demeniz yeterli. Özellikle araba kullanırken oldukça faydalı bir özellik olacağı ise kesin. Ayrıca WhatsApp 2.17.20 güncellemesinde sadece Siri’nin bu özelliği ile sınırlandırılmış değil, yeni günceleme ie aramalar sekmesinde, kişi bilgileri ve grup bilgileri ekranlarında görsel düzenlemeler yapabilir  güncellemelerim ekranında, birden fazla durumu bir kerede seçip yönlendirebilir veya silebilirsiniz.

 

sizlere facebookbegeni.net farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Elon Musk İnsan Beynini Bilgisayara Bağlayacak başlıklı makalemizde beyin, elon musk ve neuralink hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı