250 x 250 Reklam Alanı

Google çalışanaları ilk kez Mountain View merkezinde edinmek üzere, yeni başkan olan Donald Trump ’ın  ”göçmen politikasına” tepki olarak yürüyüş yaptı. Çalışanlar #GooglersUnite etiketini kullanarak tepkilerini sosyal medyadan da duyurdu. Ayrıca protestoya sadece Mountain View ’deki merkez çalışanları değil dünya genelindeki bütün çalışanlar da tekrar #GooglersUnite etiketini kullanarak takviye verdi.

Keza Google, çalışanlarının da desteği ile 2 milyon dolar bağış toplayarak toplam 4 milyon dolarlık sığınmacılar için bir kriz fonu kurdu. Hem şirket yöneticilerinin de fona bizzat katkıda bulunacakları açıklandı.

Google ’ın olaylardan daha sonra yaptığı yorumlama; 

‘‘Bu kararnamenin Google çalışanları ve aileleri üzerinde dayatacağı kısıtlamalar veya büyük yeteneklerin ABD ’ye gelişine engel olabilecek etkileri için endişeliyiz. Bu konulardaki görüşümüzü Washington ’da ve diğer yerlerde liderlere duyurmaya devam edeceğiz”

Başkan Donald Trump ’ın yeni ”göçmen politikasına” birçok teknoloji devi etkileneceğe benziyor. Bizde gelişmelerden sizleri haberdar etmiş olacağız.

 

sizlere facebookbegeni.net farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Samsung ’dan İş Hayatına Özel Focus Uygulaması başlıklı makalemizde chip, log ve shiftdelete forum hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı