250 x 250 Reklam Alanı

Elon Musk, kurduğu yeni şirket Neuralink’in insan beynini mikronluk mikroçiplerle bir bilgisayar arayüzüne bağlamak için çalıştığını açıkladı. 4 yıl içerisinde bu hedefe ulaşmak için çalışan Neuralink bu teknolojiyi beyin kaynaklı sağlık sorunu olanlar için geliştiriyor.

Yapay zeka ve öğrenen makinelerin çok daha kompleks bilgisayarlar üreteceğini belirten Musk, geçen yıl bir konferansta buna ayak uydurabilmek için insanların bu bilgisayarlarla nöral bağlar kurması gerektiğini söylemişti.

Son röportajında iletişim kurarken konuşma yada yazma gibi işlemler için beynimizdeki veriyi sıkıştırmamız gerektiğini söyleyen Musk, Neuralink ile telepati benzeri kavramsal iletişimin mümkün kılınabileceğini belirtti.

Teknolojinin tam olarak kullanılabilmesi için 10 yıllık bir araştırma süreci olması bekleniyor. Fakat engelli kişilerin kullanımına 2020 yılında açılması planlanıyor.

sizlere facebookbegeni.net farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Tim Cook Uber’i App Store’dan Silmekle Tehdit Etti başlıklı makalemizde tim cook, travis kalanick ve uber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı