250 x 250 Reklam Alanı

Dijitalleşmeyle birlikte ortaya çıkan dijital reklamcılık sektörü, 2016 yılında 1.872,4 milyon TL’lik bir büyüme rakamına ulaştı.

Avrupa dijital pazarındaki reklam formatları arasında en fazla büyüme oranına sahip mobil reklamlar, büyümeye devam ediyor. IAB (Interactive Advertising Bureau) tarafından açıklanan 2016 yılı dijital reklam yatırımları, geçen yıla göre yüzde 13,7 oranında artarak, 1.872,4 milyon TL’ye ulaştı.

Hızla artan dijital reklam yatırımlarının ülke ekonomisinde ciddi bir paya sahip olduğunu belirten CRM Medya Ajans Başkanı Ramazan Becer, “IAB Türkiye’nin bu yıla ilişkin yapmış olduğu araştırma sonuçları gösteriyor ki dijital reklamcılık artık reklam sektörünün vazgeçilmez bir gücü. 2016 yılının ilk yarısında dijital reklamcılık müthiş bir ivme yakalayarak yüzde 20 oranında büyüme sağladı. Yılsonunda ise bu rakam yüzde 13,7 olarak açıklandı. Rakamlar bizi şaşırtmadı, aksine beklediğimiz bir durumdu” dedi.

sizlere facebookbegeni.net farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Book ve Galaxy Tab S3 Ön İncelemesi başlıklı makalemizde galaxy book, galaxy tab s3 ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı