250 x 250 Reklam Alanı

İngiltere ’de yaşamış 7 yaşındaki  Chloe, el yazısıyla teknoloji devi Google ’a mektup yazarak meslek başvurusunda bulundu. Mektupa ise bizzat Google‘ın CEO ’su Sundar Pichai ’den geldi.

İşte Chloe ’nin Google ’a yazdığı mektup;

”Adım Chloe ve büyüdüğüm zaman Google”da  niyetlenmek istiyorum. Keza bir çikolata fabrikasında kastetmek ve Olimpiyatlarda yüzmek istiyorum. Cumertesi ve Salı günleri yüzmeye giderim. Babam bana Google ’da çalışırsam puflarda oturabileceğimi, kaydıraktan kayabileceğimi ve go kart sürebileceğimi söyledi. Bilgisayarları çok seviyorum ve oyun oynadığım diğer taraftan tabletim var. Babam bana bir robotu karelerin aralarında yukarı va aşağı taşıyabileceğim bir oyun verdi ve bu oyunun bilgisayarları öğrenmem için iyi olabileceğini söyledi. Babam bana bir gün bilgisayar alacakmış. Öğretmenlerim anne ve babama derslerimde başarılı, yazmada, konuşmada ve yüzmede iyi olduğumu söyledi. Babam bana eğer böyle iyi olmaya devam edersem ileride Google ’da çalışabileceğimi söyledi.” Hem hesaplamada iyi olduğunu bildiren Chloe daha önce sadece Noel Baba ’ya mektup yazdığını söyleyerek mektubuna son verdi. 

El yazısıyla ve yaşı ile Google çalışanlarının dikkatini çeken Chloe ’ye bana kalırsa cevap veren Google ’ın CEO ’su Sundar Pichai ise  “Bilgisayarları ve robotları sevmene fazla sevindim. Umuyorum gelecekte de teknolojiyle ilgili öğrenmeye devam edersin. Eğer sıkı şekilde çalışırsan ve hayallerini peşine düşüp takip edersen aklındaki her şeyi yapabilirsin. Buna Google ’da kastetmek ve olimpiyatlarda yüzmek de dahil. Okulun bittiğinde meslek başvurunu elde etmek için sabırsızlanıyorum.” cümleleri ile karşılık verdi.

Olaylardan sonra Twitter üzerinden yanıt için CEO ’ya teşekkür eden aile, kızları Chloe ’nin öz güveninin arttığını söyledi.

 

 

sizlere facebookbegeni.net farkıyla sunulmuştur

Bir önceki yazımız olan PewDiePie ’dan Cevap Videosu başlıklı makalemizde darbe, diğer ve pewdiepie hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı